3 Triki które pomogły mi w pozbyciu się trądziku.

Trądzik nie dawał mi spokoju  i może właśnie dlatego wybrałam taki kierunek studiów - kosmetologię. Teraz po roku stosowania tych trzech prostych zasad mogę bez problemu wyjść na ulicę bez makijażu.

 Często jeden ręcznik służy nam do wycierania całego ciała. Jednak takie rozwiązanie jest mało higieniczne ze względu na brud i resztki kosmetyków które gromadzą się na ręczniku. U mnie świetnie się sprawdza mały ręczniczek w białym kolorze zawieszony koło umywalki. Służy mi on tyko do wycierania twarzy i zmieniam go co tydzień lub częściej kiedy widzę na nim resztki podkładu czy tuszu do rzęs. 

Wiele z nas o nim zapomina. Kosztuje grosze a tak naprawdę w niektórych przypadkach jest niezbędny. Zawsze po przemyciu twarzy wodą powinniśmy użyć toniku w celu przywrócenia właściwego pH naszej skóry. U mnie sprawdzają się zwykłe toniki z Ziajki i powiem szczerze, że od czasu gdy zaczełam go używać na mojej twarzy nie pojawiają się niemiłe niespodzianki.


Kiedy pierwszy raz usłyszałam o tym od dermatologa zdziwiłam się. Zawsze wydawało mi się że nie można stosować mydła do pielęgnacji cery gdyż można sobie więcej zaszkodzić niż pomóc. Nic bardziej mylnego gdyż akurat szare mydło świetnie radzi sobie z problemami skórnymi. Ja wybieram zawsze hipoalergiczne.
2 komentarze:

  1. Ja też zauważyłam dużą poprawę stanu mojej cery od kiedy używam osobnego ręcznika do twarzy, a jeszcze lepiej- papierowych, jednorazowych ręczników. :)

    Dziękuję za miłe słowa, Twoja grafika też jest prześliczna!

    OdpowiedzUsuń